BASEBALLOVÁ AKADEMIE PRAHA
Spring training v Abrantes

21.03.2015

Mladší část BAP absolvovala v předchozích dnech Spring Training v portugalském Abrantes, kde se připravovala na sezónu 2015.

Ve čtvrtek 19.3. jsme se zdárně vrátili z historicky prvního spring trainingu akademie věkové kategorie U13 a U15. Celou akci hodnotím velice pozitivně a i když chyběla pověstná třešnička na dortu v podobě zápasů (na americké základně byla karanténa a soupeři za námi nemohli vycestovat a porovnat síly), kluci odvedli dobrou práci a náročné soustředěni proběhlo bez problémů. Snažil jsem se během soustředění nastavit tréninky tak, jak by měla akademie v budoucnu fungovat, a to v třífázovém tréninku. Povedlo se nám to v plné míře i díky výbornému areálu, který portugalský baseball má. Abych vám to přiblížil, je to takový Nymburk s baseballovým hřištěm. Zázemí je kvalitnější, ale na druhou stranu se nedá přímo v areálu bydlet. Celá výprava bydlela v nedalekém hotýlku, (asi 12 min pěšky), který prakticky celý obsadila. Všude jsme se potkávali s lidmi velice příjemnými a pohostinnými. Před naším odjezdem nás na hřišti navštívil sám pan starosta města Abrantes (45 0000 obyvatel, to jen pro pořádek, abyste si nemysleli, že je to nějaká vesnička). Gurmánům doporučuji tuto zemi určitě navštívit, protože tak dobré jídlo jsme na našich cestách nezažili.

Chtěl bych tímto velice poděkovat Petru Stříbrckému, který se o nás výborně postaral a také Ingo Gottwaldovi. Oba nám velmi pomohli při trénincích a byli velkým přínosem pro naši výpravu. Dále bych chtěl také poděkovat portugalské federaci a její předsedkyni Sandře Monteiro. Děkuji i všem rodičům hráčů za pomoc a hlavně za trpělivost při organizaci tohoto spring trainingu. A závěrem bych ještě rád moc a moc poděkoval Martinu Vlachovi z Hluboké a doufám, že jsme v něm získali nového trenéra do našich akademických řad.

Fotky ze soustředění najdete na facebooku Pražské baseballové akademie.

Martin Šmidt